Nezapomeňte na Dotační program Můj klub 2021

Národní sportovní agentura (NSA) nově převzala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy jeden z nejdůležitějších sportovních dotačních programů vypsaných pro sportovní organizace, tedy jakýkoliv sportovní klub, tělovýchovnou nebo tělocvičnou jednotu – dotační program Můj klub 2021.

Výzva se vztahuje na podporu sportovních organizací, které se věnují sportování dětí a mládeže od 3 do 23 let věku k zabezpečení sportovních aktivit dětí a mládeže. Program zahrnuje také podporu pro zabezpečení sportovní, tělovýchovné a organizační funkce spolku (TJ/SK) a míří také na údržbu a provoz sportovních zařízení, které využívají děti a mládež.

Rejstřík sportu

Žádost o dotaci se podává elektronicky. Významnou roli zde hraje Rejstřík sportu, ve kterém musí být každý z žadatelů registrovaný a mít všechny údaje pečlivě vyplněné, a to včetně údajů o členech organizace. Dle našich statistik je pouze třetina organizací v tomto rejstříku zaregistrovaná!

Žádosti můžou podávat pouze sportovní organizace s právní formou spolku a jeho hlavní předmět činnosti je dle stanov uvedena činnost v oblasti sportu. Důležitou podmínkou je minimální výše členského příspěvku ve výši alespoň 100 Kč na sportovce.

Na co lze dotační program Můj klub například uplatnit?

  • Zabezpečení sportovní, tělovýchovné, organizační a servisní funkce spolku
  • Úhrada nákladů spojených s údržbou a provozem sportovních zařízení
  • Sportovní vybavení
  • Nájemné prostor
  • Trenérské, zdravotní, metodické, technické a servisní zabezpečení
  • Odměny a mzdy pro trenéry či členy realizačního týmu
  • a další…

NSA v letošním roce přerozděluje celkem 1 500 000 000 Kč, příjem žádostí probíhá od 15. října do 9. listopadu 2020.

Jak na to?

Nevíte, jak se zaregistrovat v Rejstříku sportu? Potřebujete vypracovat žádost a dát dohromady veškeré podklady? Potřebujete s něčím jenom poradit? Ozvěte se nám a my vám rádi pomůžeme – Michal Jilka, +420 731 540 881 nebo na e-mailu michal@fmpsports.cz.

Autor: Michal Jilka