Youth Sports Festival v Brně

Youth Sports Festival roste a přesouvá se z Maďarska do Brna! YSF naváže na svou patnáctiletou tradici v Brně v termínech 6.-9.dubna 2023 & 6.-12.července 2023. Staňte se součástí největší sportovní události ve střední Evropě!

Youth Sports Festivalu se v uplynulých 15 letech zúčastnilo 45.641 sportovců, 3069 sportovních týmů z 65 zemí. Toto číslo pochopitelně nezahrnuje doprovod a rodiče, jedná se pouze o sportovce – děti, mládež a trenéry. V roce 2019, rok před Covidem, se Festivalu zúčastnilo 5032 sportovců, 280 týmů z 32 zemí a jejich doprovod.

Youth Sports Festival je sedmidenní festival dětí a mládeže, kde se mládežnické týmy chlapců a děvčat z celého světa mohou zúčastnit ve třech populárních sportech (fotbal, basketbal a házená) ve věkových skupinách U8 až U17. YSF byl dosud pořádán s velkým úspěchem každý červenec v maďarském Kaposváru.

Příští rok proběhne největší multisportovní turnaj ve střední Evropě poprvé v Brně!

Youth Sports Festival je největší událost ve střední Evropě, která je nezapomenutelným celoživotním sportovním a kulturním zážitkem pro každého účastníka. YSF je navíc skvělou obchodní příležitostí a prestižní událostí pro pořadatelské město a jeho obyvatele. YSF nabízí možnost výrazného nárůstu lokálního sportovního vyžití, ale také nárůstu mezinárodního turismu pro město i region. Navíc je Festival také výjimečným vzdělávacím programem pro mládež. 

Spolu s letním Youth Sports Festivalem budeme pořádat také Velikonoční turnaj, který bude v roce 2023 pouze fotbalový – od roku 2024 pak přidáme také basketbal a házenou, stejně jako v létě.

Co přinese Youth Sports Festival městu Brnu?

 • Dlouhodobá akce v Brně (10-15 let)
 • Garantovaný růst turismu
 • Spolupráce s lokálními nadacemi a spolky
 • Pořadatelské město je nedílnou částí mezinárodní marketingové kampaně
 • Naše událost je v plné kooperaci s místními týmy, organizacemi a svazy
 • 20% zúčastněných týmů přijíždí z regionu

Pár čísel Youth Sports Festivalu v Brně v letech 2023 – 2027

 • 43.700 hostů a návštěvníků
 • Účastníci stráví v Brně celkem 209 100 nocí
 • Servírováno bude 627 300 porcí jídla
 • Pořadatelské město může v letech 2023-2027 vydělat 17,7 milionu Eur
 • Místní podniky budou profitovat na ubytování, stravování, turismu a spoustě dalších oblastí

Součástí YSF bude také Festivalové centrum a Brno Football Weekend, o kterých Vás budeme dále informovat!

V příštích letech bude v Brně o sportovní vyžití dětí postaráno. Youth Sports Festival bude v dalších letech nedílnou součástí sportovního vyžití a místo setkávání mladých sportovců, trenérů a dalších lidí z celého světa!

Máte zájem se stát součástí celosvětového projektu? Neváhejte nás kontaktovat, rádi s Vámi probereme formy další spolupráce!

Autor: Adam Kyselica