Máme v tom prsty – Hockey Cup Brno

Psal se červenec roku 2018 a my jsme se poprvé sešli s organizátory turnaje Hockey Cup Brno. Turnaj s dlouholetou tradicí hledal nové cesty, jak zpříjemnit dětem jejich účast na turnaji, ale také zlepšit komfort přijíždějícím týmům, zlepšení servisu během celého turnaje, zkrátka posunout turnaj zase na další úroveň.

Vzhledem k úzké vazbě na Fakultu sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně umocněnou doktorských studiem tak vznikla myšlenka aktivního zapojení studentů fakulty do Hockey Cupu formou manažerských praxí, které jsou u bakalářských i navazujících magisterských programů povinné.

Termín turnaje byl již tradičně ustálen na konec srpna. Měli jsme tak téměř měsíc na vytvoření organizačního týmu. Dlouholetý tým hlavních organizátorů měl již zaběhlý systém příprav turnaje, který byl oblíbený nejen v tuzemsku, ale lákal i spoustu zahraničních týmů (14 týmů ze tří různých zemí včetně Česka). Náš první rok na Hockey Cupu jsme vytvořili čtyřčlenný tým, který měl podpořit turnaj v jeho průběhu a být nápomocni hlavním organizátorům. 

V čem spočívala naše práce?

Naše práce začínala každý den turnaje časně ráno. Všem týmům byl ihned při snídani k dispozici jeden člen týmu, který pomáhal s komunikací na hotelu, při převozu na stadion a řešil různé požadavky týmu.

Mimo komunikaci s týmy, kde dominovala angličtina a němčina, jsme také zajišťovali veškeré potřebné zázemí v podobě stravy, pitného režimu, pásků na hokejky a další drobnosti.

V průběhu všech hracích dnů jsme pomáhali s organizací turnaje, komunikací s rozhodčími, operativně jsme řešili případné problémy a prosby organizátorů a týmů. 

Na konci turnaje jsme pomohli připravit závěrečný ceremoniál, předat ceny a nakonec uklidit veškeré vybavení na halách i hotelech.

Obsah obrázku osoba, interiér, stojící, skupina

Popis byl vytvořen automaticky
Náš tým v průběhu Hockey Cupu 2018

Pokračování v roce 2019 s větším týmem

V návaznosti na nastavenou spolupráci a přání organizátorů mírně poupravit myšlenku turnaje na multisportovní událost byl v březnu 2019 zařazen zkušební jarní ročník. Mimo hokej se týmy utkaly také v basketbale a fotbale.

Cílem bylo ukázat myšlenku a přínos různých sportovních disciplín na rozvoj hráčů. Pro trenéry a rodiče byla připravena také přednáška odborníků Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity na téma na výživy ve sportu a regeneraci, tréninkové procesy a řízení sportovních organizací, která ukazovala vědecky podložené benefity a zkušenosti se všesportovním rozvojem.

Na úspěšný zkušební multisportovní turnaj jsme navázali hned v létě 2019, kdy se náš tým rozrostl na 13 členů organizačního týmu. Svěřenou důvěru z prvního ročníku jsme podpořili také přípravou zahajovacího večera s losováním skupin, propojením s našimi kontakty, což pomohlo k rozšíření turnaje z čtrnácti týmů ze tří zemí na 23 týmů z šesti různých zemí! Týmy byly rozděleny dle ročníků do dvou skupin – PEEWEE (hráči ročníku 2008) a BANTAM (hráči ročníku 2006).

Opět jsme vytvořili servis pro všechny kluby, starali se o hladký průběh od začátku turnaje až po jeho ukončení a předání cen. 

A co na naši práci říká prezident turnaje Michal Řehůřek? „Díky FMP Sport Agency nemáme problém obsadit turnaje dobrovolníky či naplnit placené pozice zodpovědnými jedinci. Jsme rádi, že za námi stojí spolehlivý partner a těšíme se na pokračování do dalších ročníků.“

Náš tým v průběhu Hockey Cupu 2019

Další pokračování Hockey Cupu odložil COVID

V roce 2020 jsme se těšili na další turnaj, který se ale bohužel nemohl uskutečnit vzhledem k pandemii COVID-19. Těšíme se však na další spolupráci a věříme, že se brzy znovu uvidíme na dalším ročníku!